Įminkite mįslę: koks katilas dirba tyliai, užima nedaug vietos, nereikalauja pastovios priežiūros ir kainuoja kur kas mažiau nei geoterminis šildymas? Taip, tai dujinis katilas! Vienas populiariausių patalpų šildymo sprendimų kotedžuose, butuose su individualiu šildymu ir įvairios kvadratūros individualiuose namuose.
Vien Europoje galime priskaičiuoti virš 250 šildymo įrangos gamintojų, kurių didžioji dalis specializuojasi ir dujinio šildymo prietaisų kūrime bei nuolatiniame tobulinime.
Kalbėdami apie dujinio šildymo prietaisus Lietuvoje dažniausiai susidursite su šiais prekės ženklais: „Vaillant”, „Protherm”, „Radiant”, „Beretta”, „Viadrus”, „Viessmann”, „Baxi”, „Buderus”, „Junkers”, „Ferroli”. Kiekviena įmonė ar įmonių grupė esanti po šiais pavadinimais kasmet investuoja solidžias pinigines sumas tam, kad būtent jų produkcija taptų paklausiausia rinkoje.
Būtent todėl labai naivus dažno kliento klausimas: „koks katilas geriausias?”. Drąsiai galiu pasakyti – toks neegzistuoja. Renkantis dujinį katilą reikia vadovautis elementariomis ekonominėmis taisyklėmis: Kiekvienas gamintojas orientuoja savo produktą į tam tikra vartotojų grupę – t.y. segmentą. Kalbat paprastai, dažniausiai tie segmentai atitinka dvi dažnai girdimas klases: ekonominę ir elitinę.
Tarp šių klasių galima pastebėti ryškų kainų skirtumą.
Šios kainos skirtumo esmę sudaro prietaiso viduje esančių detalių kokybė, valdymo efektyvumas, inovacijų kiekis gaminyje ir žinoma tam tikras prekės ženklo antkainis. Visos šios dedamosios ir apsprendžia katilo kainą, bet tai nereiškia, kad brangiausias gaminys rinkoje turi ženkliai apčiuopiamus pranašumus lyginant su kitais produktais.
Kodėl? Todėl kad gyvename pasaulyje, kuris glaudžiai susijęs su fizika ir chemija. Joks, net ir pats brangiausias pirkinys nepaneigs fizikos dėsnių (pvz.: neturės 200 proc. naudingumo koeficiento, šils pats nuo savęs ar naudos dvigubai mažiau kuro dajiniai katilai rinkoje). Tačiau perkant branagesnį pirkinį šis gali būti ženkliai ilgaamžiškesnis ir „gudresnis” už konkurentus.
Kaip straipsnio autorius noriu pabrėžti, kad mano tikslas nėra aptarti konkrečių gamintojų dujinių katilų pranašumo prieš kitus; tam kiekvienas gamintojas ir oficialūs pardavimo atstovai skiria pakankamai daug laiko ir investicijų; dažniausiai jei neturite inžinerinio išsilavinimo ir nuodugnaus poreikio domėtis dujinių katilų rinka, jau apsilankę dviejose pardavimo atstovybėse ir pasiklausinėję aplinkinių greičiausiai pasirinksite favoritą. Čia kaip ir su autotransportu – į ką pirma įsėdi, tą ir įsimyli.
Svarbu suprasti, kad santechnikas, kuris montuos Jums šildymo sistemą yra tik dalis viso proceso, su kuriuo susidursite nuo pradžios iki galutinio rezultato:
Dažniausiai vartotojai klysta manydami, kad santechnikas, kuris išvedžiojo šildymą jų namuose yra tas žmogus, kuriam bus pavesta rūpintis ir dujinio katilo gerove. Tačiau taip nėra – kiekvienas oficialiai įsigytas dujinis katilas turi savo atstovą šalyje, kuris išrašo garantiją katilui, rūpinasi garantiniu ir pogarantiniu aptarnavimu. Žinoma, kai kuriais išskirtiniais atvejais pagelbėti gali ir santechnikas, tačiau šios dvi profesijos gana kryptingai specializuotos: santechnikas rūpinasi kad namuose būtų šilta, o garantinio aptarnavimo specialistas, kad katilas veiktų kaip tikimasi.
Iki šiol buvo žinomi 3 pagrindiniai katilų tipai: natūralios traukos, „turbo”- priverstinio degimo proceso atliekų šalinimo ir kondensaciniai katilai. Nuo 2015 metų rugsėjo Europoje pagal įsigaliojusias Energetinio efektyvumo direktyvas, jau nebegalima gaminti ir tiekti nekondensacinių katilų. Tad apie juos po truputį galime pamiršti. Nemažai gamintojų vis dar parduoda sandėlyje užsilikusius „nekondensacinius” dujinius katilus, tačiau greitai jie taps istorija. Tačiau išskirtiniais atvejais ir kiek primityvesnis dujinio katilo tipas gali puikiai tarnauti jūsų namų ūkyje.
Šiuolaikinė dujinių katilų pasiūla tokia didelė, kad paprastam vartotojui sudėtinga išsirinkti geriausiai jo poreikius atitinkantį produktą, todėl visada prieš priimant brangiai kainuojantį sprendimą, pasitarkite su mūsų specialistais. Nereikėtų pamiršti, kad praktiškai bet koks katilas bus ne efektyvus ir ne ekonomiškas jei nebus tinkamai sumontuotas, todėl pradėti reikėtų nuo kvalifikuotų specialistų pasirinkimo.
Mūsų specialistai niekada neverčia įsigyti vieno gamintojo katilo, tačiau turi sukaupę patirties daugelio gamintojų produkcijoje ir profesionaliai montuoja įvairių tipų ir gamintojų dujinius katilus, ir kas ne mažiau svarbu – suteikia atliktiems darbams garantiją.
Tiesiogiai dirbame su visais dujinių katilų tiekėjais Lietuvoje, nusprendus įsigyti vienokį ar kitokį prietaisą, pasiūlysime konkurencingą kainą!
Kokybiškai atliekame šiuos dujinių katilų montavimo darbus Kaune ir Kauno rajone:
Išanalizavus techninius būsto duomenis nesunku pasakyti kokio galingumo dujinio katilo reikalauja Jūsų apšildomas plotas ir koks rekomenduojamas karšto vandens ruošimo būdas. Į šiuos klausimus lengvai atsakys mūsų specialistai. Tačiau klientai dažnai nepakankamai dėmesio skiria į dujinio katilo pogarantinį aptarnavimą. Patartina įsigyti dujinį katilą iš oficialių tiekėjų, turinčių ilgametę patirtį Lietuvoje ir gebančių greitai ir efektyviai spręsti iškilusias problemas. Nėra negendančių prietaisų, tačiau tik gerą vardą turintys gamintojai efektyviai rūpinasi, kad tai nutiktų kuo rečiau, o sugedusius komponentus pakeistų naujais per kuo trumpesnį laiką.
Į tokio tipo klausimus sunku atsakyti. Būtina esamo pastato apžiūra vietoje. Labai svarbu atsižvelgti į namo šilumines savybes, santechninių mazgų išsidėstymo vietas, jų skaičių bei atstumus tarp šildymo prietaisų ir naudojimosi zonų. Teoriškai Jums turėtų užtekti 16 kw galingumo dujinio kondensacinio katilo su momentiniu vandens ruošimu, tačiau siekiant išvengti kai kurių galimų eksploatavimo nesklandumų neretai patartina patį katilo galingumą padidinti ir dėl nemažo gyventojų skaičiaus pasirinkti greitaieigiu boileriu ruošiamą karštą vandenį. Boilerio dydį apsprendžia sunaudojamas karšto vandens kiekis, vonios patalpų skaičius bei prietaisų pasirinkimas.
Kūrenimas suskystintomis dujomis gali būti alternatyva kai į namą nėra atvestos gamtinės dujos. Paprastai kiekvienas gamtinėmis dujomis kūrenamas katilas gali buti pritaikytas kūrenimui suskystintomis dujomis. Dėl dujų slėgio ir kaloringumo skirtumo katilo degiklyje turi būti atlikti tam tikri pakeitimai ir sureguliavimai. Yra dujinių katilų, kurie patys automatiškai išanalizuoja atitekantį kurą ir patys programiškai nusireguliuoja optimaliam darbui.
Tačiau tenka pripažinti, kad suskystintų dujų naudojimo kaštai išlieka aukštesni nei šildantis gamtinėmis dujomis. Yra galimybė šildytis ir naudojant balionus, tačiau kaip rodo patirtis, iš balionų ne visos dujos išdega, o dėl to nukenčia piniginė.
Norite sužinoti preliminarią dujinio katilo montavimo darbų kainą? Kainos skaičiuoklė padės Jums tai padaryti. Nurodykite savo kontaktinius duomenis ir mes netrukus Jums pateiksime dar tikslesnį pasiūlymą. *Skaičiuoklė laikinai neveikia, susisieksime su Jumis.